laïus

Kullanım örnekleri

laïus
discourse
icon arrow

discourse

Phonetic: "/dɪsˈkɔː(ɹ)s/"

Part Of Speech: noun


Definition: Verbal exchange, conversation.


Definition: Expression in words, either speech or writing.


Definition: A formal lengthy exposition of some subject, either spoken or written.

Example: The preacher gave us a long discourse on duty.


Definition: Any rational expression, reason.


Definition: An institutionalized way of thinking, a social boundary defining what can be said about a specific topic (after Michel Foucault).


Definition: Dealing; transaction.

icon arrow

discourse

Phonetic: "/dɪsˈkɔː(ɹ)s/"

Part Of Speech: verb


Definition: To engage in discussion or conversation; to converse.


Definition: To write or speak formally and at length.


Definition: To debate.


Definition: To exercise reason; to employ the mind in judging and inferring; to reason.


Definition: To produce or emit (musical sounds).

Türkçe-İngilizce dosya Çevirmeni

Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.

İngilizce veya Türkçe alfabe, makale veya web sitesinden bir e-postayı, makaleyi veya web sitesini çevirmeniz mi gerekiyor? Sadece bu metni seçin ve resmi çevrimiçi çevirmen haline gelsin! 50 dünya dilinden profesyonel tercümanlarımız var. İşe yarıyor? Tabii ki işe yarıyor! Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!