pieuvre palmée

Kullanım örnekleri

pieuvre palmée
palmate octopus
icon arrow

palmate

Part Of Speech: noun


Definition: A salt or ester of ricinoleic acid (formerly called palmic acid); a ricinoleate.

icon arrow

palmate

Part Of Speech: adjective


Definition: Having three or more lobes or veins arising from a common point.

Example: Although palmate leaves are typical of most Western maples, a number of species have leaves without lobes.


Definition: (leaves) Having more than three leaflets arising from a common point, often in the form of a fan.


Definition: Having webbed appendage; palmated.

Example: The Palmate Newt is a common Western European amphibian.


Definition: Hand-like; shaped like a hand with extended fingers

icon arrow

octopus

Phonetic: "/ˈɒk.tə.pəs/"

Part Of Speech: noun


Definition: Any of several marine molluscs of the family Octopodidae, having no internal or external protective shell or bone (unlike the nautilus, squid and cuttlefish) and eight arms each covered with suckers.


Definition: The flesh of these marine molluscs eaten as food.


Definition: An organization that has many powerful branches controlled from the centre.

icon arrow

octopus

Phonetic: "/ˈɒk.tə.pəs/"

Part Of Speech: verb


Definition: To put (or attempt to put) one's fingers, hands or arms in many things or places at roughly the same time.


Definition: To spread out in long arms or legs in many directions.


Definition: To plug a large number of devices into a single electric outlet.


Definition: (by extension) To grow in use vastly beyond what was originally intended.


Definition: To hunt and catch octopuses.


Definition: To behave like an octopus.

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!

Türkçe - İngilizce çevirmenimiz birçok dilbilimci ve geliştiricinin ürünüdür. Herhangi bir cümleyi, kelimeyi veya metnin tamamını hızlı ve tamamen ücretsiz çevirin! Çevirmenimiz 800'den fazla farklı dili anlamaktadır. Program medyadan büyük miktarda bilgi kullanır, bu nedenle tüm dünya haberlerini kapsar.İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!