pnömatik regülatör

Kullanım örnekleri

pnömatik regülatör
pneumatic governor
icon arrow

pneumatic

Phonetic: "/n(j)ʊˈmæ.tɪk/"

Part Of Speech: noun


Definition: A vehicle, such as a bicycle, whose wheels are fitted with pneumatic tyres.


Definition: (gnosticism) In the gnostic theologian Valentinus' triadic grouping of man, the highest type; a person focused on spiritual reality (the other two being hylic and psychic).

icon arrow

pneumatic

Phonetic: "/n(j)ʊˈmæ.tɪk/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Of, relating to, or resembling air or other gases


Definition: Of or relating to pneumatics


Definition: Powered by, or filled with, compressed air

Example: a pneumatic instrument or engine


Definition: Having cavities filled with air

Example: pneumatic cells or bones


Definition: Spiritual; of or relating to the pneuma


Definition: (of a woman) well-rounded; full-breasted; bouncy

icon arrow

governor

Phonetic: "/ˈɡʌv(ə)nə(ɹ)/"

Part Of Speech: noun


Definition: The chief executive officer of a first-level division of a country.


Definition: A device which regulates or controls some action of a machine through automatic feedback.


Definition: A member of a decision-making for an organization or entity (including some public agencies) similar to or equivalent to a board of directors (used especially for banks); a member of the board of governors.


Definition: Father.


Definition: Boss, employer, similar to gaffer.


Definition: Term of address to a man; guv'nor.


Definition: (grammar) A constituent of a phrase that governs another.


Definition: One who has the care or guardianship of a young man; a tutor; a guardian.


Definition: A pilot; a steersman.

En İyi Tur-Eng Çevirmen

Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!