resplendissant

Kullanım örnekleri

resplendissant
sparkling
icon arrow

sparkling

Phonetic: "/ˈspɑːklɪŋ/"

Part Of Speech: verb


Definition: To emit sparks; to throw off ignited or incandescent particles

Example: The wood was sparkling in the bonfire.


Definition: (by extension) To shine as if throwing off sparks; to emit flashes of light; to scintillate; to twinkle

Example: The stars sparkle in the sky.


Definition: To manifest itself by, or as if by, emitting sparks; to glisten; to flash.


Definition: To emit little bubbles, as certain kinds of liquors; to effervesce

Example: sparkling water


Definition: To emit in the form or likeness of sparks.


Definition: To disperse.


Definition: To scatter on or over.

icon arrow

sparkling

Phonetic: "/ˈspɑːklɪŋ/"

Part Of Speech: noun


Definition: Act or appearance of something that sparkles; a sparkle; a gleam.


Definition: A sparkling wine.

icon arrow

sparkling

Phonetic: "/ˈspɑːklɪŋ/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Of an object, reflecting light as if giving off tiny sparks.


Definition: Of a beverage, especially an alcoholic beverage, containing dissolved carbon dioxide (either naturally or that has been added) that comes out of solution in the form of many tiny bubbles.


Definition: Brilliant and vivacious.

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!