sí señor

Kullanım örnekleri

sí señor
yes sir
icon arrow

yes

Phonetic: "/jɛs/"

Part Of Speech: noun


Definition: An affirmative expression; an answer that shows agreement or acceptance.

Example: Was that a yes?


Definition: A vote of support or in favor/favour of something.

Example: The workers voted on whether to strike, and there were thirty "yeses" and one "no".

icon arrow

yes

Phonetic: "/jɛs/"

Part Of Speech: verb


Definition: To agree with, affirm, approve.

Example: Did he yes the veto?


Definition: To attempt to flatter someone by habitually agreeing

icon arrow

yes

Phonetic: "/jɛs/"

Part Of Speech: interjection


Definition: Used to express pleasure, joy, or great excitement.

Example: Our second goal of the match! Yes!


Definition: Response that confirms that the user is paying attention.

icon arrow

sir

Phonetic: "/ˈsə(ɹ)/"

Part Of Speech: noun


Definition: A man of a higher rank or position.


Definition: A respectful term of address to a man of higher rank or position, particularly:


Definition: A respectful term of address to an adult male (often older), especially if his name or proper title is unknown.

Example: Excuse me, sir, do you know the way to the art museum?

icon arrow

sir

Phonetic: "/ˈsə(ɹ)/"

Part Of Speech: verb


Definition: To address (someone) using "sir".

Example: Sir, yes, sir! Don't you sir me, private! I work for a living!

En İyi Tur-Eng Çevirmen

İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!