factura aduanera

Kullanım örnekleri

factura aduanera
customs invoice
icon arrow

customs

Phonetic: "/ˈkʌstəmz/"

Part Of Speech: noun


Definition: (in the plural) The duties or taxes imposed on imported or exported goods.

Example: Customs of £200 were due on all the wine we took back from France.


Definition: (in the singular) The government department or agency that is authorised to collect the taxes imposed on imported goods.

Example: Customs has pulled us over on our way for an inspection.

icon arrow

invoice

Phonetic: "/ˈɪnˌvɔɪs/"

Part Of Speech: noun


Definition: A bill; a commercial document issued by a seller to a buyer indicating the products, quantities and agreed prices for products or services that the seller has already provided the buyer with. An invoice indicates that, unless paid in advance, payment is due by the buyer to the seller, according to the agreed terms.


Definition: The lot or set of goods as shipped or received.

Example: The merchant receives a large invoice of goods.


Definition: (generally of a vehicle) The price which a seller or dealer pays the manufacturer for goods to be sold.

icon arrow

invoice

Phonetic: "/ˈɪnˌvɔɪs/"

Part Of Speech: verb


Definition: To bill; to issue an invoice to.

Example: I will invoice my supplier tomorrow.


Definition: To make an invoice for (goods or services).

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!

Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!